Smaller Default Larger

Ustawianie licznika rowerowego

Licznik rowerowy przed pierwszym użyciem należy odpowiednio ustawić – tzn. wpisać do jego pamięci jaki obwód ma koło w naszym rowerze, a dokładnie mówiąc opona. Obwód opony jest zależny od wielu czynników, które na nią działają – głównie ciśnienia w oponie oraz ciężaru rowerzysty i bagażu. Są trzy metody obliczania obwodu opony:

 

Czytaj więcej: Ustawianie licznika rowerowego

Przygotowanie roweru do sezonu

 

Zima jeszcze w pełni, niedługo jednak ustąpi miejsca tak bardzo wyczekiwanej przez wszystkich rowerzystów wiośnie. Niektórzy już sezon rozpoczęli, a może wcale nie skończyli ale większość czeka na upragnione ciepłe dni. Mamy więc idealny moment na pełny przegląd naszego roweru.

Czytaj więcej: Przygotowanie roweru do sezonu

Czym smarować łańcuch

Jednym z podstawowych problemów nurtujących każdego cyklistę jest pytanie czym smarować łańcuch. Na rynku jest wiele firm produkujących oleje do łańcuchów, a każda z nich ma w swoim asortymencie kilka ich rodzai. Jaki z nich wybrać i który będzie tym najlepszym ?, cóż na to pytanie trudno jest odpowiedzieć jednoznacznie, dlatego w tym artykule przytoczę opinie ich użytkowników z jednego z forów rowerowych.

 

Czytaj więcej: Czym smarować łańcuch

Konserwacja łańcucha

Konserwacja łańcucha polega na jego regularnym oliwieniu nie smarowaniu. Nigdy nie używamy smarów stałych tylko specjalnie do tego przygotowane oliwki. 

Podstawowym błędem jest upaćkanie wszystkiego dookoła ie można określić częstotliwości oliwienia łańcucha. Wszystko zależy od oliwki, którą używamy oraz od warunków w jakich jeździmy. 

Czytaj więcej: Konserwacja łańcucha

Reklama

Patronat medialny