Smaller Default Larger

IX Chełmska Pielgrzymka Rowerowa

Osoby chcące wziąć udział w naszej pielgrzymce prosimy o dokonanie wpłaty zaliczki w kwocie 200 pln najpóźniej do 10 maja 2019 lub całości, czyli 420 pln. W przypadku wpłaty zaliczki, pozostałą kwotę wpłacamy do 10 czerwca.

Wpłacamy na konto

CHEŁMSKIE STOWARZYSZENIE INICJATYW SPOŁECZNYCH w CHEŁMIE 
22-100 Pokrówka, ul Jarzębinowa 10e
BNP Paribas o/Chełm nr 69 2030 0045 1110 0000 0236 3820 
w tytule: Imię i nazwisko z dopiskiem Pielgrzymka 2019

 

IX Chełmska Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę 2019

Zapraszamy wszystkich do udziału w IX Chełmskiej Pielgrzymce Rowerowej na Jasną Górę.

W tym roku wyruszamy w piątek 5 lipca by po ośmiu dniach dotrzeć przed najświętsze oblicze Matki Bożej na Jasnej Górze, czyli w dniu 12 lipca. Następnego dnia weźmiemy udział w XIV Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rowerowej i tradycyjnie w godzinach popołudniowych ruszymy autokarem do domu.

Nasza trasa (kliknij) będzie wiodła przez Gniezno i przejedziemy 780 km.

 

Zapisów dokonujemy za pomocą formularza (kliknij)

Spotkanie opłatkowe

 

  Serdecznie zapraszamy wszystkich rowerzystów, sportowców oraz pielgrzymowiczów rowerowych na coroczne spotkanie opłatkowe.

W tym roku spotykamy się 5 stycznia 2019 r. o godz. 18.00 na mszy św. w kościele p.w. Św. Rodziny (u ks. Karola)

Po mszy udamy się na wspólne kolędowanie oraz poczęstunek do hotelu Kozak na ul. Hrubieszowskiej. 

Powiadomcie znajomych i przybywajcie !

IX Chełmska Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę

 

Niebawem udostępnimy pełną wersję trasy tegorocznej IX Chełmskiej Pielgrzymki Rowerowej na Jasną Górę. Tymczasem uszczkniemy rąbka tajemnicy i powiemy że będzie ona przejeżdżać przez.... Gniezno. Naprawdę przepiękna trasa, niestety dość płaska... Po drodze coś czego się nie spodziewacie ( jak na razie to tajemnica i będzie wielkim zaskoczeniem) Do przejechania coś koło 760 km w osiem dni. Rezerwujcie urlopy między 5 a 13 lipca. Nie zawiedziecie się. 
P.S. po opublikowaniu trasy na naszej stronie rowerowychelm.pl ruszą zapisy. 
Oczywiście ogłosimy je na FB.
Do zobaczenia na trasie pielgrzymki.

VII Międzynarodowy Rajd Rowerowy SG i Przyjaciele

Rejestrację uczestników rozpoczynamy w dniu 29 czerwca 2018 r. o godz. 6.30 w Tarnoszynie w rejonie remizy strażackiej (parking dla wszystkich uczestników na prywatnych posesjach). Czeka Nas trzydniowa; jak zawsze; wspaniała impreza. Rozpoczynamy z Tarnoszyna, kierując się w stronę miejscowości Ulików (rej. zn. gr. 675), następnie czeka nas odprawa graniczna poza czynnym przejściem granicznym. Pierwszą miejscowością którą odwiedzimy będzie Uhnów. W miejscowości Karów przewidziane jest śniadanie, następnie przez Hujcze, Wolicę, Piriatyn, Bobrojdy, Byszków, Dobrosin, Kunin, Glińsko podążamy do Żółkwi. W tym dniu na trasie naszego rajdu: drewniane cerkwie, murowane kościoły, sztuka sepulkralna, liczne Polonica oraz … inspirujący wieczór w Żółkwi, z uroczystą obiado-kolację oraz zabawą do rana… z Adamem (rockowo i big-bitowo). 


Drugi dzień naszego rajdu rozpoczynamy wcześnie o 7.30 śniadaniem i wyruszamy po kolejne doznania. Przed Nami: Przedrzymichy Wielkie, Artasów, Hrebieńce, Udnów, Sulimów, Żółtańce, Hory, Dzibułki, Żółkiew. Identycznie jak wcześniej zwiedzamy zabytki znajdujące się na trasie przyszłego, planowanego Szlaku Zabytkowej Drewnianej Architektury Drewnianej w Rejonie Żółkiewskim i Powiecie Tomaszowskim. Po powrocie Organizator przewidział dwu godzinny spacer; w formie zwiedzania; po Żółkwi wraz z Przewodnikiem (dla chętnych). Wieczorem kolejny dzień igrzysk, czyli biesiada z folklorem ukraińskim. Śpiewnie, gwarno i wesoło, a na zakończenie wystąpienie DJ, czyli tanecznie. 

Trzeci dzień rajdu, i jeszcze bardziej porannie. Rozpoczynamy o godz. 7.00 śniadaniem i wyruszamy z powrotem do w stronę granicy. Odwiedzamy miejscowości: Turynka, Lubela Przystań, Chlewczany, Tehlów dojeżdżając ok. 12.00 do Bełza. W tej miejscowości czeka Nas dłuższy odpoczynek oraz zwiedzanie miasteczka wraz z Przewodnikiem. Z Bełza kierujemy się do m. Staje, gdzie przekroczymy granicę państwową, a następnie przez miejscowość Korczmin do Tarnoszyna, gdzie uroczyście przy kolacji zakończymy Nasz rajd. Na trasie rajdu czeka Nas przynajmniej jedna niespodzianka… . 

VII Międzynarodowy Rajd Rowerowy Straż Graniczna i Przyjaciele – Bełskie i Żółkiewskie Inspiracje…, realizowany jest w roku Obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości. 
Patronem merytorycznym Naszego wydarzenia jest Ośrodek KARTA, a przyświeca nam hasło: NIESKOŃCZENIE NIEPODLEGŁA!!! 
Podczas Rajdu, będzie prowadzona dobrowolna kwesta na rehabilitację Rafała Słobody: https://www.facebook.com/...042251/?fref=nf 

Informacje: 
1. Koszt rajdu: 300 zł. Pieniądze należy przesłać na konto: PKO BP S.A ODDZIAŁ 1 W ZAMOŚCIU 49 1020 5356 0000 1402 0130 2793, Małgorzata Skorniewska, ul. Jana Zamoyskiego 36/9, 22-400 ZAMOŚĆ, z dopiskiem… VII Międzynarodowy Rajd Rowerowy Straż Graniczna i Przyjaciele… do dnia 20 czerwca 2018 roku (obowiązkowo zaliczka w kwocie 150 zł). 
2. Zgłoszenia do rajdu należy przesłać do dnia 20 czerwca 2018 roku, na załączonym formularzu zgłoszeniowym na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  . 
3. Kontakt : Mariusz Skorniewski, tel. +48 606396435, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  

Organizator zapewnia: 
- dla uczestników rajdu Organizator zapewnia parking w m. Tarnoszynie (prywatne posesje). 
- nocleg w m. Żółkiew w dwóch hotelach o wysokim standardzie, 
- wyżywienie (dzień I: śniadanie oraz obiado-kolację z muzyką na żywo, dzień II: śniadanie oraz obiado-kolację w formie biesiady, dzień III: śniadanie oraz pożegnalną kolację), 
- zabezpieczenie medyczne, 
- profesjonalny serwis rowerowy, 
- ubezpieczenie NNW, 
- serwis bagażowy (bagaże podróżują w busach), 
- dla zmęczonych samochód typu "bus", 
- pilota i przewodników turystycznych oraz rzetelne informacje o: Roztoczu, Grzędzie Sokalskiej w Polsce i Ukrainie, sztuce cerkiewnej, kamieniarce bruśnieńskiej, historii miast i miasteczek i wiele innych, 
- dobry humor i wspaniałe samopoczucie!!! 

W imieniu ORGANIZATORA 
(-) Mariusz Skorniewski 

Reklama

Patronat medialny