Smaller Default Larger

IX Chełmska Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę

 

Niebawem udostępnimy pełną wersję trasy tegorocznej IX Chełmskiej Pielgrzymki Rowerowej na Jasną Górę. Tymczasem uszczkniemy rąbka tajemnicy i powiemy że będzie ona przejeżdżać przez.... Gniezno. Naprawdę przepiękna trasa, niestety dość płaska... Po drodze coś czego się nie spodziewacie ( jak na razie to tajemnica i będzie wielkim zaskoczeniem) Do przejechania coś koło 760 km w osiem dni. Rezerwujcie urlopy między 5 a 13 lipca. Nie zawiedziecie się. 
P.S. po opublikowaniu trasy na naszej stronie rowerowychelm.pl ruszą zapisy. 
Oczywiście ogłosimy je na FB.
Do zobaczenia na trasie pielgrzymki.

Spotkanie opłatkowe

 

  Serdecznie zapraszamy wszystkich rowerzystów, sportowców oraz pielgrzymowiczów rowerowych na coroczne spotkanie opłatkowe.

W tym roku spotykamy się 5 stycznia 2019 r. o godz. 18.00 na mszy św. w kościele p.w. Św. Rodziny (u ks. Karola)

Po mszy udamy się na wspólne kolędowanie oraz poczęstunek do hotelu Kozak na ul. Hrubieszowskiej. 

Powiadomcie znajomych i przybywajcie !

Sportowa Wigilia 2017

Mamy zaszczyt zaprosić wszystkich chełmskich i nie tylko sportowców, tych jeżdżących, tych biegających, pływających, skaczących .... na Sportową Wigilię 2017. W tym roku msza święta odbędzie się w kościele pw Św. Rodziny u ks. Karola 6 stycznia 2017 o godz 17.00, następnie opłatek, wspólne kolędowanie przy potrawach wigilijnych i symbolicznej lampce wina odbędzie się w restauracji Kresowe Jadło przy ul. Hrubieszowskiej, składka na poczęstunek wg. uznania i zasobności kieszeni. Podstawa to jest to że się spotkamy, pogadamy, posnujemy plany wg uznania i rozwoju sytuacji, czyli do zobaczenia 6 stycznia.

VII Międzynarodowy Rajd Rowerowy SG i Przyjaciele

Rejestrację uczestników rozpoczynamy w dniu 29 czerwca 2018 r. o godz. 6.30 w Tarnoszynie w rejonie remizy strażackiej (parking dla wszystkich uczestników na prywatnych posesjach). Czeka Nas trzydniowa; jak zawsze; wspaniała impreza. Rozpoczynamy z Tarnoszyna, kierując się w stronę miejscowości Ulików (rej. zn. gr. 675), następnie czeka nas odprawa graniczna poza czynnym przejściem granicznym. Pierwszą miejscowością którą odwiedzimy będzie Uhnów. W miejscowości Karów przewidziane jest śniadanie, następnie przez Hujcze, Wolicę, Piriatyn, Bobrojdy, Byszków, Dobrosin, Kunin, Glińsko podążamy do Żółkwi. W tym dniu na trasie naszego rajdu: drewniane cerkwie, murowane kościoły, sztuka sepulkralna, liczne Polonica oraz … inspirujący wieczór w Żółkwi, z uroczystą obiado-kolację oraz zabawą do rana… z Adamem (rockowo i big-bitowo). 


Drugi dzień naszego rajdu rozpoczynamy wcześnie o 7.30 śniadaniem i wyruszamy po kolejne doznania. Przed Nami: Przedrzymichy Wielkie, Artasów, Hrebieńce, Udnów, Sulimów, Żółtańce, Hory, Dzibułki, Żółkiew. Identycznie jak wcześniej zwiedzamy zabytki znajdujące się na trasie przyszłego, planowanego Szlaku Zabytkowej Drewnianej Architektury Drewnianej w Rejonie Żółkiewskim i Powiecie Tomaszowskim. Po powrocie Organizator przewidział dwu godzinny spacer; w formie zwiedzania; po Żółkwi wraz z Przewodnikiem (dla chętnych). Wieczorem kolejny dzień igrzysk, czyli biesiada z folklorem ukraińskim. Śpiewnie, gwarno i wesoło, a na zakończenie wystąpienie DJ, czyli tanecznie. 

Trzeci dzień rajdu, i jeszcze bardziej porannie. Rozpoczynamy o godz. 7.00 śniadaniem i wyruszamy z powrotem do w stronę granicy. Odwiedzamy miejscowości: Turynka, Lubela Przystań, Chlewczany, Tehlów dojeżdżając ok. 12.00 do Bełza. W tej miejscowości czeka Nas dłuższy odpoczynek oraz zwiedzanie miasteczka wraz z Przewodnikiem. Z Bełza kierujemy się do m. Staje, gdzie przekroczymy granicę państwową, a następnie przez miejscowość Korczmin do Tarnoszyna, gdzie uroczyście przy kolacji zakończymy Nasz rajd. Na trasie rajdu czeka Nas przynajmniej jedna niespodzianka… . 

VII Międzynarodowy Rajd Rowerowy Straż Graniczna i Przyjaciele – Bełskie i Żółkiewskie Inspiracje…, realizowany jest w roku Obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości. 
Patronem merytorycznym Naszego wydarzenia jest Ośrodek KARTA, a przyświeca nam hasło: NIESKOŃCZENIE NIEPODLEGŁA!!! 
Podczas Rajdu, będzie prowadzona dobrowolna kwesta na rehabilitację Rafała Słobody: https://www.facebook.com/...042251/?fref=nf 

Informacje: 
1. Koszt rajdu: 300 zł. Pieniądze należy przesłać na konto: PKO BP S.A ODDZIAŁ 1 W ZAMOŚCIU 49 1020 5356 0000 1402 0130 2793, Małgorzata Skorniewska, ul. Jana Zamoyskiego 36/9, 22-400 ZAMOŚĆ, z dopiskiem… VII Międzynarodowy Rajd Rowerowy Straż Graniczna i Przyjaciele… do dnia 20 czerwca 2018 roku (obowiązkowo zaliczka w kwocie 150 zł). 
2. Zgłoszenia do rajdu należy przesłać do dnia 20 czerwca 2018 roku, na załączonym formularzu zgłoszeniowym na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  . 
3. Kontakt : Mariusz Skorniewski, tel. +48 606396435, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  

Organizator zapewnia: 
- dla uczestników rajdu Organizator zapewnia parking w m. Tarnoszynie (prywatne posesje). 
- nocleg w m. Żółkiew w dwóch hotelach o wysokim standardzie, 
- wyżywienie (dzień I: śniadanie oraz obiado-kolację z muzyką na żywo, dzień II: śniadanie oraz obiado-kolację w formie biesiady, dzień III: śniadanie oraz pożegnalną kolację), 
- zabezpieczenie medyczne, 
- profesjonalny serwis rowerowy, 
- ubezpieczenie NNW, 
- serwis bagażowy (bagaże podróżują w busach), 
- dla zmęczonych samochód typu "bus", 
- pilota i przewodników turystycznych oraz rzetelne informacje o: Roztoczu, Grzędzie Sokalskiej w Polsce i Ukrainie, sztuce cerkiewnej, kamieniarce bruśnieńskiej, historii miast i miasteczek i wiele innych, 
- dobry humor i wspaniałe samopoczucie!!! 

W imieniu ORGANIZATORA 
(-) Mariusz Skorniewski 

Otwarcie sezonu 2016

Bardzo serdecznie zapraszamy na otwarcie sezonu rowerowego 2016 do Urszulina. W tym roku trochę nietypowo bo ruszamy z 5 miejsc praktycznie jednocześnie, co do miejsc z którego każda grupa rusza to zostaną podane na stronach internetowych lub fb każdej indywidualnie dla przykładu z Chełma zostanie podana na www.forum.rowerowychelm.pl . Koszt dwudniowego rajdu został skalkulowany na 65 zł w zamian otrzymujemy nocleg z pościelą, obiadokolację oraz śniadanie. Wieczorem bawimy się wspólnie na rowerowym disco w miejscowej pizzerii. Wszyscy wstępnie ruszamy ze swoich miast o godz. 10:00 w Urszulinie powinniśmy spotkać się pod schroniskiem w szkole około godz. 13:00 gdzie dokonujemy zakwaterowania, następnie ruszamy w teren aby wrócić około godz. 18:00 (szczegóły trasy wkrótce). Wieczorem obiadokolacja, pogaduchy oraz disco wg uznania. Niedziela już z doświadczenia będzie robiona w wielkim spontanie i całkowicie jest uzależniona od weny twórczej cyklistów. Płatności regulujemy za pośrednictwem swoich grup rowerowych w gotówce natomiast do ChGRu tylko przekazujemy na tydzień przed wyjazdem dokładna ilość osób za którą trzeba będzie uiścić należność . Ilość miejsc jest ograniczona tak że proszę o poważne podejście do tematu, kontakt telefoniczny Artur Juszczak 513 775 747. Otwarcie sezonu nie jest ubezpieczone oraz nie zapewniamy opieki medycznej oraz serwisu. Organizatorzy dopuszczają odwołanie rajdu ze względu na warunki atmosferyczne.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Reklama

Patronat medialny