Smaller Default Larger

Serdecznie zapraszamy na ....

Bardzo serdecznie zapraszamy na promocję tomiku poetyckiego "Kresowy list" oraz wernisaż malarstwa naszej Koleżanki Krystyny Igras. Spotkanie odbędzie się 11 kwietnia 2013 o godz 17.00 w ChBP przy ul. Partyzantów 40.

 

Krystyna Maria Igras urodziła się w Dryszczowie, obecnie mieszka w Pokrówce, gmina Chełm. Artystka jest laureatką licznych ogólnopolskich konkursów poetyckich. Poprzednio wydane tomiki jej autorstwa to: „Żyć znaczy kochać” (2007), „Na orlich skrzydłach” (2009), „Śpiew wiatrów” (2010), „Kresowy śmiech kukułki” (2011).
 
 
Najnowszy tomik poezji „Kresowy list'” wydany przez Oficynę Wydawniczą Liberum Arbitrium to wiersze poetyckie pisane w formie listów adresowanych do Czytelnika. Krzysztof Kołtun bardzo trafnie określa ich wymowę, uznając, że są to listy pisane z żalu, który ogarnia autorkę na widok pięknych, ale jednocześnie smutnych i zapomnianych miejsc na Kresach. Autorka przywołuje obrazy kresowej przyrody oraz pragnie upamiętnić bolesne wydarzenia z 1943 roku. Tomik wzbogacony został o reprodukcje dzieł malarskich, głównie jej autorstwa, które będzie można zobaczyć w Galerii Patio na wystawie poprzedzającej promocję książki.
 
 
Promocję książki wzbogaci recytacja wybranych utworów w wykonaniu Anny Jakubczyk oraz występ instrumentalno- wokalny Ryszarda Mielniczuka.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Patronat medialny


 

 

 

 

Panel logowania