Smaller Default Larger

1 %. na rowery

     Chełmscy rowerzyści co roku przyłączają się do różnych akcji i inicjatyw. Tym razem zachęcają do przekazania 1 proc. na szczytny cel. Pozyskane z 1 proc. pieniądze będą przeznaczone na zakup rowerów dla dzieci i osób dorosłych – tych, którzy marzą o własnym jednośladzie, a nie stać ich na jego kupno.

      Mamy sygnały, że wiele osób chciałoby uczestniczyć w rajdach rowerowych, a nie mają własnych rowerów. Takie wyprawy mają nie tylko aspekt poznawczy, ale przede wszystkim zdrowotny. Popieramy wszelkie przedsięwzięcia służące propagowaniu zdrowego stylu życia. Dlatego nie zbieramy tym razem pieniędzy na żadne nasze akcje, a wszystkie fundusze z 1 proc.

przeznaczamy na zakup rowerów – mówi Artur Juszczak, współzałożyciel Chełmskiej Grupy Rowerowej, prezes Chełmskiego Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych, które również włączyło się w to przedsięwzięcie.

Rowerzyści nawiązali współpracę z Fundacją Studencką Młodzi Młodym. Wypełniając roczne zeznanie podatkowe w odpowiedniej rubryce należy podać KRS 0000270261, cel szczegółowy Rowery Chełm 6613.

Tym rodzajem pomocy rzeczowej objęte zostaną osoby z Chełma i powiatu chełmskiego.

Ich typowanie będzie odbywało się we współpracy ze Stowarzyszeniem Ośrodek Wspierania Rodziny w Chełmie, Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie, Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie. Rowery będą mogły zatem otrzymać osoby z miasta i powiatu chełmskiego – dodaje A. Juszczak.

Pojazdy będą specjalnie oznakowane, że pochodzą z tej akcji i rozdane w połowie tego roku.

Od 15 lutego bezpłatną pomoc w rozliczaniu PIT-ów organizuje Szkoła Wiliams. Szczegóły tej akcji podamy wkrótce.

DM
Super Tydzień Chełmski

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Patronat medialny


 

 

 

 

Panel logowania