Masa Krytyczna

 

 

 

 

Nieformalny ruch społeczny, polegający na organizowaniu spotkań maksymalnie licznej grupy rowerzystów i ich wspólnym przejeździe przez miasto. Spotkania te odbywają się pod hasłem "My nie blokujemy ruchu, my jesteśmy ruchem" i mają na celu zwrócenie uwagi władz i ogółu społeczeństwa na zwykle ignorowanych rowerzystów. Informowanie o spotkaniach polega zazwyczaj na powielaniu i rozprowadzaniu na terenie miasta niewielkich ulotek oraz ew. prowadzeniu strony internetowej. Rzadko zdarza się, aby masa odbywała się w inny dzień niż ostatni piątek miesiąca, o godz. 18.00. Jest to od dawna ustalony, niejako "kultowy" termin masy, wspólny dla wielu miast.

więcej o masie

Smaller Default Larger

Sierpniowa Masa Krytyczna

Serdecznie zapraszamy chełmskich rowerzystów na Patriotyczną Masę Krytyczną, która odbędzie się (piątek) 29 sierpnia 2014 roku.

W tym miesiącu masa podzielona została na dwa etapy: pierwszym jest comiesięczny przejazd rowerzystów ulicami miasta rozpoczynający się o godzinie 18:00 na Placu Łuczkowskiego, zbiórka przy studni miejskiej. Po zakończeniu zapraszamy na część drugą o godzinie 19:30, podczas której odwiedzimy miejsca pamięci narodowej, złożymy symboliczną różę oraz zapalimy ogień ku pamięci walczących i poległych podczas II Wojny Światowej.

Na zakończenie uroczystych obchodów, o godzinie 21:00 zapraszamy nad Zalew Żółtańce, gdzie czekać będzie ognisko oraz kiełbaski. Uczestnicy proszeni są o wyposażenie rowerów w sprawne oświetlenie, więcej informacji na www.forum.rowerowychelm.pl

 

Zapraszamy

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Patronat medialny