• pielgrzymka.jpg
Smaller Default Larger

Relacja z VIII ChPR

          Jest wiele dróg prowadzących do Boga, my wybraliśmy tę przemierzaną rowerem w ramach VIII pielgrzymki na Jasną Górę przed tron Matki Boskiej Częstochowskiej. Przez 7 dni wspólnie z księżmi i rowerzystami z Chełmskiej Grupy Rowerowej liczącej prawie 60 osób, pokonując odległość ok. 640 km, przybliżaliśmy się do osobistego spotkania z obliczem Najświętszej Maryi Panny.

            Uczestnikami pielgrzymki byli ludzie w różnym wieku, jadący rowerem do Częstochowy pierwszy lub kolejny raz, dla których udział w pielgrzymowaniu był szczególnym wyróżnieniem i okazją do odnajdywania znaków obecności Boga w każdej chwili i na każdym pokonanym kilometrze drogi. Trasa nie zaliczał się do najłatwiejszych, wiodła bowiem przez województwo lubelskie, podkarpacki, poprzez małopolskie do śląskiego. Nie brakowało wzniesień, podjazdów i ostrych zjazdów, które rozgrzewały do czerwoności rowerowe hamulce. Były upadki, otarcia, pot i chwile, w których rowerzyści pieszo pokonywali najtrudniejsze odcinki, ale te doświadczenia poza nauką pokory pomagały w głębszym spojrzeniu na swoje życie i jego sens.

            Codzienna modlitwa poranna Godzinkami o Niepokalanym Poczęciu NMP, odmawianie różańca, msza i przyjęcie Najświętszego Sakramentu, udział w wieczornych katechezach i Apelu Jasnogórskim, modlitwa w intencjach wpisanych w księdze pielgrzymkowej, były najważniejszymi momentami, które traktowaliśmy jako dar doświadczania obecności Boga i jego działania w naszym życiu. Śpiew pieśni religijnych ubarwiony gestami, integrował wszystkich pielgrzymów i dodawał otuchy na kolejne dni zmagań z własnymi słabościami i trudami podróży.

            Zachwycał nas udział w spotkaniach z księżmi i zakonnikami na trasie pielgrzymkowej, którzy witali nas z otwartymi ramionami i błogosławili na dalszą drogę. Urzekała nas gościnność gospodarzy miejsc, w których pozostawaliśmy na nocny odpoczynek.

            Czerpaliśmy siły podczas osobistej modlitwy w kościołach: Pw. Świętego Jozafata w Rejowcu, Pw. św. Franciszka Ksawerego w Krasnymstawie, Pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Krasnem, w Sanktuarium Matki Bożej w Zamościu, w kościele Pw. Świętego Stanisława Biskupa w Krynicach oraz w Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Tomaszowie Lubelskim. W Narolu modliliśmy się w kościele parafialnym Pw. Narodzenia NMP, w Cieszanowie Pw. Świętego Wojciecha, w Lubaczowie w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej, w Korzenicy w kościele Pw. Narodzenia NMP, w Radymnie Pw. św. Wawrzyńca, natomiast w Przemyślu w Bazylice Archikatedralnej Pw. Świętego Jana Chrzciciela i Wniebowzięcia NMP. Uczestniczyliśmy w modlitwie w kościele Pw. Narodzenia NMP w Kormanicach, a po niej udaliśmy się w trudną do pokonania drogę do Kalwarii Pacławskiej Sanktuarium Męki Pańskiej i MB Kalwaryjskiej. W Rybotyczach odwiedziliśmy kościół Pw. Św. Tomasza Apostoła, w Birczy kościół Pw. św. Stanisława Kostki, w Bachórzcu kościół Pw Św. Katarzyny, w Ujazdowie kościół Pw. MB Królowej Nieba i Ziemi, w Domaradzu kościół Pw. Św. Mikołaja. W Podzamczu mogliśmy pomodlić się w kościele Pw. Św. Józefa Sebastiana Pelczara, w Szebniach w parafii Pw. Św. Marcina Biskupa, w Jaśle w kościele Pw. Wniebowzięcia, w Trzcinicy w kościele Pw. św. Doroty, w Szerzynach w kościele Pw. MB Szkaplerznej. W Jodłówce Tuchowskiej gościliśmy w kościele Pw. św. Michała Archanioła, w Gromniku w kościele Pw. Św. Marcina Biskupa, w Zakliczynie w kościele Pw. św. Idziego Opata, w Porąbce Uszewskiej w kościele oraz Grocie Sanktuarium MB z Lourdes, w Brzesku w kościele Pw. NMP Matki Kościoła i Św. Jakuba Apostoła, w Uściu Solnym w kościele Pw. Apostołów Piotra i Pawła, w Proszowicach w kościele Pw. Wniebowzięcia NMP i św. Jana Chrzciciela.

            W ostatnim dniu trasa wiodła przez Słomniki, gdzie uczestniczyliśmy w modlitewnych rozważaniach w kościele Bożego Ciała, następnie w Imbramowicach w parafii św. Benedykta Op., w Wolbromiu w kościele Pw. św. Katarzyny, w Pilicy w kościele Pw. Najświętszego Imienia Jezus, w klasztorze OO Franciszkanów i Sanktuarium MB Śnieżnej Opiekunki Rodzin, we Włodowicach w kościele św. Bartłomieja Apostoła, natomiast w Żarkach w kościele św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. W Olsztynie odwiedziliśmy kościół pw. św. Jana Chrzciciela, skąd droga wiodła do Częstochowy przed Obraz Matki Boskiej Częstochowskiej. Tu połączyliśmy się z uczestnikami XIII Ogólnopolskiej Pielgrzymki Rowerowej, którym, tak jak nam, przez cały okres pielgrzymowania towarzyszyło hasło „Jesteśmy napełnieni duchem świętym”.

            W dniu przyjazdu na Jasną Górę uczestniczyliśmy w prezentacji wszystkich grup rowerowych oraz przejmującej katechezie ks. Karola, wskazującej na znaczenie osobistego spotkania każdego z pielgrzymów z Matką Boską Częstochowską. Tego samego dnia podczas Apelu Jasnogórskiego w Kaplicy Matki Bożej łzy cisnęły się do oczu ze wzruszenia i radości, że przed wizerunek NMP możemy zanosić cichą indywidualną modlitwę dziękczynną, błagalną, przebłagalną…

            14. lipca na błoniach jasnogórskich miała miejsce msza św., której przewodniczył bp Antoni Długosz z Częstochowy. Byliśmy zjednoczeni, wszyscy razem, modlący się u stóp Pani Jasnogórskiej. Przygotowaniem do mszy było spotkanie uczestników pielgrzymki rowerowej w Katedrze Świętej Rodziny, w trakcie którego mogliśmy wysłuchać świadectw obecności Boga wygłoszonych przez pielgrzymów oraz uroczysty przejazd wszystkich rowerzystów z całej Polski Aleją NMP w kierunku Jasnej Góry.

            Dzięki duchowemu przewodnictwu naszych księży, zatrzymaniu na modlitwie, spojrzeniu z miłością na drugiego człowieka, zachwytowi pięknem krajobrazów i doświadczaniu obecności Boga w przyjacielskich gestach i słowach, doświadczyliśmy niesamowitej łaski. Udział w pielgrzymowaniu to dar, bez którego trudno wyobrazić sobie każdy kolejny rok, jeśli Bóg pozwoli.

VIII Chełmska Pielgrzymka Rowerowa 2018

Kochani Pielgrzymi.

 

Zapraszamy Was już po raz ósmy na pielgrzymkę rowerową na Jasną Górę. 

W tym roku wyruszamy 7 lipca, by po 7 dniach jazdy dotrzeć przed oblicze Najświętszej Maryi Panny.

Czas jaki musicie zarezerwować na naszą pielgrzymkę to 7 - 14 lipca. Nasza droga na Jasna Górę będzie liczyć ok 640 km :) i nie ukrywamy, będzie wymagająca, dlatego należy solidnie się do niej przygotować. Plan trasy wygląda następująco.  Niebawem uzupełnię go o mapki.

Opłata niestety wzrośnie do 380 zł, przy czym co najmniej 200 zł należy wpłacić do 31 marca tytułem zaliczki (Uwaga !!! w przypadku rezygnacji zaliczka nie podlega zwrotowi)

 

Opłata obejmuje:

- śniadania

- obiadokolacje

- noclegi 

- samochód serwisowy z obsługą 

- autokar powrotny

- samochód do transportu naszych rowerów w drodze do domu

- ubezpieczenie NNW

- opiekun medyczny (ale to za free)

- woda na trasie

- pamiątkowa koszulka techniczna

- opłaty dodatkowe które wychodzą w trakcie, a których nie możemy przewidzieć w momencie planowania trasy

 

Pieniążki wpłacamy:

- gotówką w Szkole dla dorosłych Wiliams ul Pocztowa 52 w Chełmie od wtorku do piątku w godzinach 9.00 - 15.00 

- przelewem na 

Chełmskie Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych w Chełmie

22-100 Chełm ul Henryka Wiercińskiego 5/52

BGŻ o/Chełm nr 69 2030 0045 1110 0000 0236 3820

w tytule: Imię i Nazwisko z dopiskiem Pielgrzymka 2018

 

Po rozliczeniu pielgrzymki pieniądze jakie zostaną (o ile takie będą), przekazujemy na organizację corocznego opłatka sportowego, na którym mamy nadzieję że się wszyscy spotkamy.

 

Ilość miejsc ograniczona ze względów technicznych do 54 osób. Liczy się kolejność wpłat.    

 

 

Zapisujemy się za pomocą Formularza

 

Zapisy na VII Chełmską Pielgrzymkę Rowerową na Jasną Górę

Miło nam poinformować że zaczynamy zapisy na VII Chełmską Pielgrzymkę Rowerową na Jasną Górę.

W tym roku nasza trasa pątnicza będzie liczyć ok. 580 km. Zapoznać się z nią możemy klikając w link TRASA.   

Wstępnie możemy powiedzieć że opłata będzie wynosić 300 pln. 

Warunkiem uczestnictwa jest wpłacenie zaliczki w wysokości 150 pln do dnia 31.03.2017 (lub całej kwoty)  

Wpłaty należy dokonać na konto:


CHEŁMSKIE STOWARZYSZENIE INICJATYW SPOŁECZNYCH w CHEŁMIE 
22-100 Chełm, ul. Henryka Wiercieńskiego 5/52, 
BGŻ o/Chełm nr 69 2030 0045 1110 0000 0236 3820 
w tytule: Imię i nazwisko z dopiskiem Pielgrzymka 2017

lub gotówką w siedzibie Szkoły dla dorosłych Wiliams

ul. Nowy Świat 3 (II piętro)

od wtorku do piątku w godz. 8.00 - 15.00

 

W przypadku wpłaty zaliczki pozostałą kwotę, należy uregulować do 31.05.2017

Wypełniając i wysyłając formularz zgłoszeniowy zgadzamy się na regulamin pielgrzymki

------> Formularz zgłoszeniowy <------

 

 Telefon kontaktowy w razie pytań -  Dariusz Domański 605 626 642 

e-mail na który można wysyłać skany, lub zapytania Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Pielgrzymka Rowerowa do Watykanu

Pielgrzymka Rowerowa do Watykanu 24.06 – 09.07.2017r.

 

Dzień 9 lipca 2017 roku był chwilą, w której nagle spotkały się wszystkie drogi mojego życia. Jeśli jeszcze wierzyłam w przypadek,  to przestałam. Tysiące drobnych decyzji, wydarzeń, zbiegów okoliczności. Wszystko ułożyło się tak, że tego dnia stanęliśmy przy ołtarzu największej świątyni Chrześcijaństwa, przy grobie Świętego Piotra i Świętego Jana Pawła II.

Czyż życie nie jest piękne?

    W dniach 24 czerwca – 9 lipca 2017 roku na siedemnaścioro pielgrzymów rowerowych

z Chełma i Puław czekały wielkie przeżycia duchowe. Jechaliśmy do Watykanu ze słowami: „Uczyń nas Panie świadkami Twego miłosierdzia”, które rozpoczęły naszą drogę podczas Mszy Świętej w kościele parafialnym pw. Świętej Rodziny w Chełmie odprawionej przez księdza Karola Mazura naszego przewodnika duchowego.

Mieliśmy pokonać trasę 1878 kilometrów. Pomimo, iż przygotowaliśmy starannie nasze rowery, aby zapewniły nam bezkolizyjną jazdę, nie to było najważniejsze. Mogliśmy się przekonać, że pielgrzymka rowerowa wymaga ducha wyrzeczenia i poświęcenia. Jest sprawdzianem wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka i weryfikacją własnego życia. Uczestniczyliśmy w codziennej Eucharystii, kontemplując tajemnice Różańca Świętego, biorąc udział w konferencjach i Apelu Jasnogórskim. Przemierzaliśmy około 140 km dziennie mijając piękne miejscowości w Polsce, pokonując wzgórza Słowacji, malownicze krajobrazy Węgier i Słowenii. Odpoczywaliśmy w kuszących przydrożnych włoskich kawiarniach.  Przeżywaliśmy też ciężkie chwile: upadki, otarcia, kontuzje, łapanie gum. Sprawna pomoc kolegów, szybka wymiana uszkodzonej dętki i ruszaliśmy dalej. Nasze drogi często pięły się do góry, coraz wyżej. Widoki zapierały swą urodą dech w piersiach, ale nachylenia i długość podjazdów czyniły to znacznie skuteczniej. Nagrodą za trudy były przepiękne krajobrazy. Warunki pogodowe raczej upalne, ale też deszczowe i burzowe dawały nam się we znaki. Drogi czasami wiodły ruchliwymi szosami. Staraliśmy się zachować szczególną ostrożność. Towarzyszył nam upał, mozolna wspinaczka oraz wspaniałe długie zjazdy, na których nasze rowery rozpędzały się. Mknęliśmy przez całe kilometry zakrętów i serpentyn. Ręce drętwiały od ściskania kierownicy i manetek hamulców. Odpoczywaliśmy w przydrożnych restauracyjkach. Podziwialiśmy widoki włoskich rezydencji ukrytych wśród winnic, pól uprawnych lub oliwnych gajów. Te cieszące oczy pejzaże oraz zjazdy w dół były nagrodą za pot, ból mięśni i walkę z własną słabością. Jedną z tradycji stały się nasze „siesty”, czyli przerwy na kawę i włoskie specjały. Mieliśmy czas na sesje zdjęciowe urokliwych miejsc. 

Nadszedł dzień, kiedy nasze rowery zatrzymały się na Placu Świętego Piotra. Niemożliwe stało się możliwe. Niezapomniane uczucia towarzyszyły nam podczas Mszy Świętej przy grobie Świętego Jana Pawła II celebrowanej przez księdza Karola. Wszyscy byliśmy wzruszeni. Zwiedzaliśmy bazylikę, a potem „Wieczne Miasto”.

Wiele widziały nasze oczy, wiele bólu doświadczyły nasze ciała, wiele doświadczyły nasze serca – otworzyły się dla drugiego człowieka, pokonały kryzysy i słabości, bo w ciężkiej drodze towarzyszył nam Bóg.

          Dziękuję Wszystkim za dobre serce, za opiekę i trud, wzruszające słowa pociechy i otuchy, dziękuję Panu Bogu, że wszyscy szczęśliwie dojechaliśmy do celu.

Czy spełniły się nasze marzenia? Jesteśmy bogatsi o wspaniałe doświadczenia. Dziękujemy za wspólne chwile. Mam nadzieję, że potrafimy to docenić.

 

                                                                                                                     Iwona Kisiel-Tałaj

VI Chełmska Pielgrzymka Rowerowa

   Zapraszamy wszystkich rowerzystów do udziału w VI Chełmskiej Pielgrzymce Rowerowej na Jasną Górę. 

   W tym roku wyruszamy 30 czerwca i zajmie nam to 10 dni (do 9 lipca włącznie). Trasa będzie liczyć ok. 700 km, a zapoznać się z nią można po kliknięciu w odnośnik TRASA 

   W poprzednich latach nasze pielgrzymowanie zajmowało nam 8 dni, a w tym roku będzie trwało 2 dni dłużej.Wynika to z nieco dłuższej trasy, ponieważ odwiedzimy Niepokalanów oraz Licheń, w którym spędzimy cały dzień. Odstępstwem od reguły będzie też nasze zaprowiantowanie, zamierzamy korzystać z cateringu w miejscach noclegu. Nie ulegnie zmianie organizacja pielgrzymki, nadal będzie towarzyszyć nam samochód techniczny, przewożący nasze bagaże oraz powrót do domu autokarami.

   Chętni do wzięcia udziału powinni wypełnić formularz zgłoszeniowy i wpłacić zaliczkę w wysokości 150 pln, lub cała kwotę 300 pln (może ona ulec zmianie, o czym powiadomimy). Uwaga !!! zaliczka nie podlega zwrotowi w przypadku rezygnacji uczestnika. Tylko wpłata zapewnia rezerwację miejsca na liście pielgrzymkowej, więc należy dokonać tego jak najszybciej, a można zrobić to w dwojaki sposób:

- gotówką w sklepie rowerowym Peleton ul Lwowska 72 (na przeciwko Lidla)

- przelewem na konto:

 CHEŁMSKIE STOWARZYSZENIE INICJATYW SPOŁECZNYCH w CHEŁMIE 

22-100 Chełm, ul. Henryka Wiercieńskiego 5/52, 
BGŻ o/Chełm nr 69 2030 0045 1110 0000 0236 3820 
w tytule: Imię i nazwisko z dopiskiem Pielgrzymka 2016

 

  W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o zabranie głosu na naszym forum (kliknij) lub o kontakt telefoniczny z organizatorami:

-  Artur Juszczak 513 775 747

-  Dariusz Domański 605 626 642