• pielgrzymka.jpg
Smaller Default Larger

Relacja z V Chełmskiej Pielgrzymki Rowerowej do Częstochowy

V CHEŁMSKA ROWEROWA PIELGRZYMKA NA JASNĄ GÓRĘ 4-11 lipca 2015

 

            11 lipca zakończyła się V Chełmska Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę zorganizowana przez Chełmską Grupę Rowerową, w której wzięło udział ponad siedemdziesiąt osób w różnym wieku. Duchowym opiekunem pielgrzymki w roku obecnym podobnie jak i w latach ubiegłych był ks. Karol z parafii p.w. Św. Rodziny w Chełmie. Przez sześć dni pielgrzymi przejechali łącznie 625 kilometrów po to, by siódmego dnia paść na kolana przed Jasnogórską Panią i wziąć udział w X Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rowerowej.

Pierwszy dzień pielgrzymki rozpoczęła wspólna msza święta dla pielgrzymów i ich rodzin w kościele p.w. bł. Matki Teresy z Kalkuty w Chełmie, gdzie udzielono bożego błogosławieństwa chełmskim rowerzystom. Pielgrzymi wyruszając na Jasną Górę oprócz niezbędnego bagażu zabrali ze sobą jakże niezwykle dla nich ważne intencje, prośby i radości a także sprawy trudne,  które następnie złożyli przed obliczem Jasnogórskiej Matki. Przemierzając dziennie ok. 100 kilometrów pielgrzymi odwiedzali po  drodze liczne Sanktuaria m. in. Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Starej Błotnicy, Sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni, Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Pani Świętokrzyskiej, Sanktuarium Relikwii Drzewa Świętego Krzyża, Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Kieleckiej,  Sanktuarium Matki Bożej Gidlewskiej, czy Sanktuarium Św. Ojca Pio.

 Każda Pielgrzymka rowerowa jest ogromnym poświęceniem. Pielgrzymowanie odbywa się niezależnie od warunków atmosferycznych. Bardzo wysokie temperatury, które w tym roku towarzyszyły pielgrzymom, czasem również wiatr, deszcz oraz charakterystyczne dla lipca burze doświadczyły rowerzystów wystawiając ich siły a także cele na próbę. Niezwykle ważne jest również odpowiednie przygotowanie roweru, stanowiącego niezbędny przedmiot pielgrzymowania, bowiem bezpieczeństwo na grodze jest najważniejsze.

Rowerowa Pielgrzymka do Częstochowy połączyła w sobie dwa aspekty: duchowy wynikający z wiary i modlitwy, który wzbogacił chełmskich pielgrzymów o ogromne przeżycia duchowe oraz fizyczny wynikający z wielkiego wysiłku, jaki należy włożyć aby dotrzeć  do Matki Bożej w  Częstochowie.  Niezwykle ważne jest więc wspieranie pielgrzymów przez ich rodziny, a także modlitwa w ich intencji, by szczęśliwie przejechali drogę do Matki Bożej i zrealizowali postawiony sobie cel.

 

Wioleta Grzywna

 

Galeria 1 

Galeria 2

Komentarze   

 
0 #2 Aaron 2017-11-15 18:40
I am truly glad to read this website posts which carries plenty of useful
facts, thanks for providing these kinds of information.

Look into my weblog; http://butynr1.nut.cc/: http://butynr1.nut.cc/
Cytować
 
 
0 #1 Ruben 2017-11-14 03:44
whoah this weblog is wonderful i really like reading your articles.
Keep up the great work! You recognize, many people are hunting around for
this information, you can help them greatly.

my homepage :: http://butynr1.nut.cc/: http://butynr1.nut.cc/
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież