Smaller Default Larger

I po zlocie ;-( (galeria)

 

51 cyklistów zameldowało na Placu Łuczkowskiego swoją gotowość uczestniczenia w II Wojewódzkim Zlocie Rowerzystów. Oprócz chełmian, tegorocznych organizatorów, swoje reprezentacje przysłali rowerzyści Lublina, Puław, Świdnika i Parczewa. 
Nasze Ewcie sprawnie przeprowadziły proces rejestracyjny i wręczyły każdemu uczestnikowi pamiątkowe plakietki, po okolicznościowej sesji zdjęciowej, nasi Goście zwiedzili Podziemia Kredowe. O 11 ruszyliśmy na nasz rowerowy szlak. W Nowinach pierwsze pechowe zdarzenie, strzela opona w rowerze Zdzicha.

Ruszamy dalej, w Uhrusku wita nas Wójt Gminy Wola Uhruska a towarzysząca Mu Pani Nauczycielka, w miejscowym kościele bardzo ciekawie opowiadała o historii Uhruska i pogranicza Polsko - Ruskiego. Przy wyjeździe z Uhruska mamy bardzo przykry wypadek zderzenia się dwóch rowerzystów i niestety jeden z uczestników Rajdu ze złamaną ręką zostaje odwieziony do szpitala. Bardzo Mu współczujemy, przesyłamy pozdrowienia i życzenia szybkiego powrotu na rowerowe trasy. W Woli Uhruskiej, Pan Wójt podjął nas smakowitymi pierogami i napojami oraz opowiedział o teraźniejszości i planach inwestycyjnych na przyszłość. Dalej nasz szlak prowadził do Sobiboru, gdzie zwiedziliśmy muzeum martyrologii Żydów z całej Europy. 
Następnie ruszyliśmy do Włodawy, niestety pech towarzyszy nam nadal, mamy kolejne dwa wystrzały opon. Dojeżdżamy do Włodawy już bez dodatkowych "atrakcji". Tutaj w Muzeum mieszczącym się byłej Synagodze, poznajemy Miasto Trzech Kultur. 
Kolejny etap, to zakwaterowanie w miejscowej szkole i towarzyskie pogaduchy ciągnące się do późnych godzin. 
W niedzielę po śniadaniu pożegnaliśmy się z naszymi Przyjaciółmi i wyruszyliśmy w drogę powrotną. 
Rajd super, zadowoleni i uśmiechnięci uczestnicy, nawiązane nowe znajomości. No i pogoda, była bardzo łaskawa ze sprzyjającym wiatrem. 
Dziękuję wszystkim uczestnikom za wspólną jazdę, szczególnie Pawłowi za przygotowanie Rajdu i do zobaczenia na kolejnych takich imprezach.

 

(jastasz)

-GALERIA-

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Patronat medialny


 

 

 

 

Panel logowania